Słów kilka o xenonach w Superb I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • piotraskbw
    Classic
    • 2018
    • 18
    • Superb I (3U4)

    #26
    Zamieszczone przez rumcajs_kr Zobacz wpis
    Też właśnie mam takie podejrzenie, nie mniej to nie był duży dzwon (ktoś cofając najechał na mój przód :P). Umówiłem się do ASO gdzie samochód był naprawiany po kolizji, na reklamację usługi
    Zdejmij dekielek od xenona i spróbuj delikatnie poruszać odbłyśnikiem "przód-tył" jeśli jest wyczuwalny ruch to mocowanie soczewki spadło z kulowego przegubu wewnątrz lampy. Możesz spróbować z wyczuciem pociągnąć za odbłyśnik w kierunku tyłu samochodu i powinieneś usłyszeć kliknięcie jak wskoczy na swoje miejsce.

    Zamieszczone przez rumcajs_kr Zobacz wpis
    Dziękuje, próbowałem właśnie to zrobić, ale grupa 01 ma nie aktywne "go"
    Bo różnica napięć między czujnikami jest zbyt duża.

    Zamieszczone przez rumcajs_kr Zobacz wpis
    A gdzie to mogę sprawdzić? Właśnie gdzieś w necie czytałem, że należy odpowiednio "obciążyć" tył pojazdu, tylko ile to jest to "odpowiednio" :/
    [55 - Xenon Range]
    [meas. blocks - 08]
    kanały chyba 01 przód i 02 tył

    Odpowiednio to znaczy aby różnica napięć mieściła się w odpowiednim zakresie.

    Komentarz

    • rumcajs_kr
      Rider
      • 2011
      • 312
      • Yeti (5L)

      #27
      Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
      Także zacząłbym od mechaniki, a potem próba adaptacji. Jak w normalnym zakładzie robiłeś to powinni to ogarnąć, tzn. poprawić po sobie żeby wyjść z twarzą
      Kolejny raz odstawiłem samochód do ASO Skody. Całe szczęście podjęli "rękawice" i chcą wyjść z twarzą i reklamacja jest w trakcie

      Zamieszczone przez piotraskbw Zobacz wpis
      Zdejmij dekielek od xenona i spróbuj delikatnie poruszać odbłyśnikiem "przód-tył" jeśli jest wyczuwalny ruch to mocowanie soczewki spadło z kulowego przegubu wewnątrz lampy
      Ale w testach same reklektory reagują na polecenie "góra - dół"

      Dzięki Panowie za porady, zobaczę co ASO wykmini w temacie. Znalazłem gdzieś jeszcze info, że przekodowanie lamp na Passerati powinno pomóc i adaptacja jest wtedy prostsza nie mniej nie jestem do tego przekonany...
      Moja nowa pasja

      Były posiadacz O1FL

      Były posiadacz 6Nki

      Komentarz

      • sew1981
        RS
        S_OCP MemberModeratorr
        • 2009
        • 10917
        • Fiat

        #28
        jak naprawiali, to reklamacja usługi naprawy, to żadna łaska z ich strony tymbardziej w ASO, które tanie nie jest.
        Myślę, że ogarną temat.

        Komentarz

        • rumcajs_kr
          Rider
          • 2011
          • 312
          • Yeti (5L)

          #29
          Panowie, ASO po 3 dnia i przy 3 podejściu do tematu ogarnęło usterkę. Nie bardzo mnie przekonuje ich wytłumaczenie, a tym bardziej, że to się samo musiało zrobić
          Finalną przyczyną występowania błędu 01539 - headlights not adjusted to zmiana w sterowniku świateł. Jakiś "chochlik" wprowadził tam informację, że jest żarówka H7 zamiast żarnika ksenonu i stąd ten błąd. Po zmianie w/w parametru błędu nie, przy odpalaniu nie wyskakuje błąd od świateł. Muszę jeszcze tylko ogarnąć czy działa poziomowanie (przeważnie jeżdżę w 1 - 2 osoby).
          Moja nowa pasja

          Były posiadacz O1FL

          Były posiadacz 6Nki

          Komentarz

          • sew1981
            RS
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2009
            • 10917
            • Fiat

            #30
            czyli przy montażu namotali w kompie pewnie niechcący w tym ustawieniu
            dobrze, że już działa

            Komentarz

            • rumcajs_kr
              Rider
              • 2011
              • 312
              • Yeti (5L)

              #31


              Jak narazie wszystko działa. Oczywiście nie dawało mi to spokoju i po podpięciu VCDS i wejściu w [55 - Xenon Range] podglądnąłem kodowanie i zdziwiła mnie wartość 00006 (SUperb 3U - AWD). Zmieniłem na 00005 (Superb 3U - FWD) i błąd 01539 pojawił się ponownie i nie można go usunąć ani poprawnie jak kolega piotraskbw napisał. Po zmianie 00006 całość ustawień podstawowych przeszła bez problemów.
              Czy ktoś kojarzy co się wiąrze ze zmianą?

              Moja nowa pasja

              Były posiadacz O1FL

              Były posiadacz 6Nki

              Komentarz

              Pracuję...